لطفاً جدی نگیرید (1) / از دستگیری یک وبلاگ نویس در بندرعباس تا رسوب کالاها در بندر رجایی!


بنا بر درخواست بسیاری از مخاطبان هرمزگان نیوز تصمیم بر این شد که در کنار پرداختن به اخبار رسمی و دارای منبع موثق، به اخبار درگوشی نیز توجه شود و از این پس مطالب اینچنینی را با عنوان "لطفاً جدی نگیرید" منتشر می کنیم...

به گزارش هرمزگان نیوز، خبرنگاران در جریان پیگیری های خبری، به "زمزمه"ها و "گفته می شود"هایی بر می خورند که علیرغم نداشتن اصالت خبری طرح آنها با در نظر گرفتن اصول رسانه ای حداقل برای تکذیب یا تایید آن می تواند موثر باشد.

بنابر درخواست بسیاری از مخاطبان هرمزگان نیوز تصمیم بر این شد که در کنار پرداختن به اخبار رسمی و دارای منبع موثق، به اخبار درگوشی نیز توجه شود و از این پس مطالب اینچنینی را با عنوان "لطفاً جدی نگیرید" منتشر می کنیم. آنچه می خوانید اخبار تأیید نشده ای است که سایت خبری مشرق آن را منتشر کرده است:

*عامل راه ‏اندازى وبلاگ ضداسلامى " گ-ن " در بندرعباس شناسایى و دستگیر شد. بخشی از اقدامات وى شامل توهین به مقدسات اسلام، نظام و مسؤولان عالى، اهانت در قالب متن، كاریكاتور، عكس مونتاژ و انتشار كتاب «سفر به آخرت» با مضمون اهانت به حضرت امام(ره) بوده است. مشارالیه با نام مستعار «شایگان اسفندیارى» ارتباط نزدیکی با رسانه های ضد انقلاب و بیگانه برقرار کرده بود.

* شنیده ایم که مجتمع فولاد هرمزگان كه اخیرا توسط رئیس جمهور افتتاح شد از جمله طرح هایی است كه سرمایه تاسیس آن با استفاده از فاینانس اروپایی تامین شده است . در حالی كه ادعا می شود این طرح تماما با استفاده از پتانسیل های داخلی ساخته شده، اما گزارش ها حاكی از آن است حجم بالای تجهیزات اصلی این طرح از آلمان و برخی كشورهای اروپایی تامین شده است. شركت smsسازنده اصلی تجهیزات فولاد هرمزگان است .

*شنیده شده در ماه های اخیر تجار کشورمان قادر به ترخیص آسان کالاهای خود از بنادر نیستند و این امر منجر به رسوب کالا در بنادر شده است. از علت های اصلی رسوب كالا می توان به افزایش مبادلات غیر رسمی و خارج از سیستم بانكی اشاره کرد كه باعث سوء استفاده فروشندگان كالا به تجار ایرانی شده است. خبرها از افزایش 30 درصدی رسوب كالا تا پایان آذرماه حكایت دارد. گفتنی است رسوب کالا در بندر شهید رجایی نسبت به سال گذشته حدود دو برابر افزایش یافته است.

* شنیده ایم فرزند یکی از مسوولان که هفته ای سه روز را در دانشگاه کیش تحصیل می کند با چند همراه و محافظ به این جزیره رفت و آمد می کند. محل تامین این هزینه ها معلوم نشده است.

* شنیده ایم پلیس نظارت بر اماکن دستور جمع آوری عروسک های باربی از مغازه ها را صادر و اعلام کرده پس از این فروش این عروسک ممنوع است.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۵ دي
کدخبر:2888منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۰ بيست و پنجم ديلینک خبر: http://www.www.hormozgannews.com/Pages/News-2888.html